JESIEŃ W NASZEJ SZKOLEW czwartek 7 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Najpierw prezentacja multimedialna przedstawiona przez p. Jana Chabraszewskiego pomogła wszystkim odświeżyć sobie wiadomości o kulisach utraty przez Polskę niepodległości oraz  jej odzyskania. Następnie  śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i żołnierskie w ulubionej przez uczniów formie karaoke. Najmłodsi uczniowie przygotowali na apel bialo - czerwone chorągiewki.

„…Wycieczka to nie tylko przygoda intelektualna, ale głównie wychowawczo -wartościowo-moralne doświadczenie.”

W ramach projektu „Poznaję świat” sfinansowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbyły się kolejne wycieczki dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej im. s. Zofii Moroz w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie.

17 października uczniowie klas II, III i V odwiedzili Opolskie ZOO. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat dzikich zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata oraz zapoznały się z warunkami ich życia. Bezpośredni kontakt sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na dłużej zapiszą się w ich pamięci.

29 października dzieci klas III i V wyjechały do Gliwic do kina na film pt. ”Kumba”. Wspaniały film ze swoją fabułą i akcją pozwolił dzieciom przeżyć z bohaterami ciekawe przygody i przenieść się w niesamowite miejsca. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia wywierając na nich ogromne wrażenie. Szczęśliwi, zadowoleni i pełni nowych doznań powrócili do domu i czekają na kolejne wyjazdy.

Marta Kapica  


 

Dźwięki głośnej muzyki słychać było w czwartkowe popołudnie 24 października w Kadłubie. Właśnie u nas w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS odbyła się „Jesienna dyskoteka”.  Uczniowie szkoły i wychowankowie DPS bawili się razem z uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich. Trudno było się rozstać, gdy nadszedł koniec zabawy. Bardzo miło wspominamy świetną zabawę oglądając zdjęcia i z utęsknieniem czekamy na następną dyskotekę. 

                                                                                                                     Iwona Mielcarz